Saidi kaart  DISAIN-STUUDIO VASSILISSA mailto  info@vassilissa.ee     Telefon   +372 555 95 002      Kuidas leida meie aadress   KUIDAS MEID LEIDA     Lisa mind Skype width=   EST   RUS

Tekst: Kätlin Karik magasin MOOD (mai 2014)
Foto: Virge Viertek и Serguei Danavir

Oskus teha õige valik

Mis on see, mis sind looma ja tegutsema paneb?
Soov areneda.
Kuidas kirjeldaksid oma loomingut kolme sõnaga?
Mahlakas, irooniline, provokatiivne.
Kes kas kaasaegsest või ajaloolistest stiili- ikoonidest või muidu tuntud naistest võiks iseloomustada kõige paremini sinu loomingu kandjat?
Isiksus Slava Polunini nimelise mehe kehas.
Kuidas defineeriksid moodi ja miks see sinu arvates nii paljudele inimestele korda läheb?
Mood on mäng ja suhtlemise viis ning kõikidele meeldib ju ühel või teisel tasandil mängida ja suhelda.
Keda või mida nähes tundsid viimati loomingulist kadedust?
Viimasel ajal tunnen loomingulist kadedust siis, kui näen kuidas kuu särab.
Elu esimene asi, mille oma kätega algusest lõpuni valmis tegid?
Ausõna, ei mäleta.
Kas on mõni moeese, mis oleks võinud sinu meelest leiutamata jääda?
Arvan, et kõigel, mis olemas on oma missioon.
Kolm asja, mis võiksid olla iga naise garderoobis?
Seal võiks olla ainult üks asi - oskus teha õige valik.
Sinu lemmikklisee?
Siin ja praegu - sellest sõltub tulevik ja muutub minevik.
Mille üle oled oma elus kõige uhkem?
Minu uhkus seisneb soovis vabaneda uhkusest.

Parim nõuanne, mis sulle elu jooksul antud?

Õppida, Õppida...
Millise ajaloolise tegelasega ennast kõige rohkem samasta(ksi)d?
Totu kuul.
Iseloomujoon, mida hindad inimestes kõige rohkem?
Mitte olla parem kui teised, vaid olla parem kui olid sa ise eile.
Ütle meile midagi, mida me sinu kohta kindlasti ei tea.
Mulle meeldib ehitada papist torte ja losse.
Kellele helistad esimesena, kui oled võitnud Hõbenõela?
Ma ei helista mitte kunagi kellelegi, kui olen midagi võitnud voi kaotanud. Vot olen lihtsalt selline salapärane naine.

Kursused Tallinnas - Moekool Amrita Stuudio | aksessuaaride disainer kursus | stiil ja kingitused Tekst: Anton Landberg | Fotod: S.Cheeroky

Vassilissa Danaviri "Amrita Stuudio"

Saanud kingituseks igavese lapsepõlve ehk väsimata teadvustamast ja otsimast vastuseid küsimustele, rõõmustab uudishimulik Vassilissa Danavir endiselt rahvast uute seiklustega. Disainikool "Amrita Stuudio" - see on uus peatükk tuntud moekunstniku ja stsenograafi loomingulises tegevuses.

Mina kohtusin Vassilissaga tema jõuluroosidega kaunistatud stuudios, et rohkem teada saada, mida kujutab endast "Amrita Stuudio".

Tänapäeval on väga palju igasuguseid erinevaid erakoole, kursusi ja õppimisvõimalusi, mis lubavad inimestele teha neist spetsialistid moe ja disaini alal. Kas sina kui professionaalne moekunstnik ja stsenograf võiksid anda nõu, kuidas selles mitmekesisuses terad sõkaldest eristada?


Ma vastan sellistele küsimustele suhteliselt radikaalselt. Te ei eksi kunagi, kui püüate omandada disaini ja moega seotud haridust meie riigi kõige autoriteetsemas õppeasutuses, nimelt Eesti Kunstiakadeemias. Kui aga valida paljude kursuste ja õppimisvõimaluste vahel, mis lubavad teist teha tähe moe- ja disainimaailmas, siis, esiteks, niipea kui te kohtate sarnaseid kõrgelennulisi fraase ühe või teise erakooli reklaamis, tuleks teada, et need lubadused hajuvad, kuna need inimesed on reeglina huvitatud teie rahast, mitte aga sellest, et anda teile kvaliteetne haridus. Kõige elementaarsem viis hariduse kvaliteedis veendumiseks on järgi uurida, kes konkreetselt üht või teist kursust läbi viib, leida juhendaja kohta teavet kasvõi internetist. Kui te kooli kodulehelt ei suuda leida juhendaja nime ja kvalifikatsiooni, vaid selle asemel saate uduse ja abstraktse nimetuse, et kursust viib läbi kvalifitseeritud disainer (kelle nime ei mainita) või diplomiga spetsialist (ilma nimetuseta), siis võib arvata pakutakse teile põrsast kotis. Tutvuge samuti kursuse programmiga ehk kui palju on seal terasid ja kui palju sõklaid. Kursuste puhul ma soovitaksin veel valida need, mille programmis on palju teie jaoks uusi tehnikaid ja praktilisi oskusi, mis on seotud antud kursuse teemaga. Mõnede koolide kavades on vahel ka selliseid variante nagu "Meie kursuse tundides hakkate te tegema disaini meie eskiiside järgi ning panete need välja meie internetipoodi (loomulikult vaikitakse maha info selle kohta, et taoliste disainitööde peale võib kuluda hulk aega, mida te saaksite kasutada hoopis uute tehnikate õppimiseks, ja et kogu oma töö eest saate te vaid 20% tulust, 80% jääb aga koolile, kusjuures toote hinna määrab samuti kool)". Sellisel juhul kasutatakse teid lihtsalt ära odava tööjõuna ning lisaks te veel maksate oma "kursuse" kinni. Samuti ma ei soovita kunsti teemalisi kursusi, mis toimuvad äri- või keeltekoolide juures. Kunstistuudiotes ja -koolides on atmosfäär ja personal palju loomingulisem. Ma ise õppisin kunagi disaini rahvusvahelise õigusteaduste ülikooli juures ning see oli suhteliselt igav võrreldes Kunstiakadeemiaga, kus õhk on läbi imbunud fantaasiarikka ebastandardse vaatenurga aroomist standardsete asjade suhtes.


Aga mis ajendas sind avama oma erakooli? Sa ju saad end eduka pedagoogina rakendada sellesama meie riigi kõige-kõige autoriteetsema õppeasutuse ehk Eesti Kunstiakadeemia seinte vahel. Milleks sulle veel lisaks see disaini õppekeskus?

Selle kooli rajasin ma eelkõige enesearenguks. Mul on olemas teatud teadmised, mida võin jagada teistega, ning ma soovin õppida, õppida ja veel kord õppida, ja hiljem jälle õpitut jagada. Iga uue grupiga endale juba tuttavat teemat läbides omandad sa uusi teadmisi, oskusi, ideid ja vaatenurki. EKA-s puuduvad need valdkonnad, mida ma õpetan oma koolis. Valetan, valdkonnad on olemas, kuid mitte nii kontsentreeritud ja kitsalt piiritletud formaadis. 3-4 kuuga omandavad inimesed kursusel konkreetse temaatika kohta sama, mille jaoks EKA-s kulub 3 aastat, olgu selleks siis siidimaal või peamised dekoratsiooni tehnikad vmt. Minu meelest pole üldse paha võimalus inimestele, kes ühel või teisel põhjusel ei saa omandada haridust Kuntiakadeemias.

Minu teada on sul olemas kolm kunstilist kõrgharidust: moekunstnik, tekstiilidisainer ja stsenograaf. Ütle, miks sa oma koolis ei vii läbi kursust nimega "Mood"?

Sest ma annan selliseid kursuseid, tänu millele on inimestel võimalik kiiresti oma äriga alustada. Praegu on seline aeg, et raha investeeritakse sinna, kust see võimalikult kiiresti tagasi tooma hakkaks. Mood kui äri ei ole hetkel moodne, teisisõnu, moodsust peetakse hetkel lausa maitselageduseks. Moes on hoopis unikaalsus ja igaüks on iseenda rezhissöör. Minu kursuste teemad on seotud aksessuaaridega, mis on väga mitmetahuline fenomen nii sisekujunduse, tekstiili, moe kui ka ehete disainis. Kursused Tallinnas - Moekool Amrita Stuudio | aksessuaaride disainer kursus | stiil ja kingitused Tänasel päeval on aksessuaar kõige toimivam kaup. Minu eksklusiivsete aksessuaaride internetipood töötab edukalt juba 5 aastat, mis on ise kõige eredamaks tõestuseks. Minu kursuste teemad on kõige maitsvamad ja huvitavamad tegevusalad ka mulle isiklikult, mistõttu inimesed saavad teadmised kirglikult teemasse kiindunud juhendajalt.

Ja mis edasi? Millised on vastvalminud "noorte kunstnike" väljavaated saadud teadmiste realiseerimiseks ja oma eksklusiivse loomingu müümiseks praegusel keerulisel ajal?

Minu kursustel antakse info ja praktilised oskused, kuidas ja kus kursuse läbinud inimesed enda disainitud tooteid eksponeerida ja müüa saavad läbi erinevate internetivõimaluste Eestis, Euroopas ja Ameerikas ning kunstigaleriides. See on väga hea ja alternatiivne variant oma väikese äri rajamiseks.

Jah, see on ahvatlev! Räägi mulle "Amrita Stuudio" õpetajatest.

Seni, "Amrita Stuudio" eksisteerimise esimesed pool aastat, olen mina ainuke õpetaja, juhatades kursusi nii vene kui ka eesti keeles. Nende kursuste raames toimuvad ka töötoad, millest võtavad osa professionaalsed modellid moeagentuuridest, professionaalsed meigikunstnikud ja fotograafid, kellega ma mitte esimest aastat edukalt koostööd teen nii võtteplatsidel kui ka erinevatel fotosessioonidel. Kavas on muidugi mitmekesised kursused sisekujunduse, stilistika ja veebidisaini teemadel, mille juhendajatena ma näen eelkõige neid isiksusi, kellelt ma ise olen palju õppinud ja kelle looming mind väga innustab.

Tead, sel sügisel ma käisin Itaalias ja sa ei usu, aga nägin Veneetsias, Torinos ja Milaanos inimesi sinu hullumeelsete voodi-barettidega. Sain isegi ühe armsa tüdrukuga tuttavaks tänu sellele, et teatasin talle, et tema bareti autoriks on Vassilissa - disainer, keda ma isiklikult tunnen.

Jah? Vahva! Kuid miks sa arvad, et see mind üllatab? Kuigi alguses olin isegi üllatunud, nähes oma barettide kõrget müügistatistikat just Itaalias. Ma mõtlesin, et oleks loogilisem, kui nende populaarsus jõuaks Skandinaaviamaadesse.

Oh ei! Skandinaavlased saavad juba ainuüksi nende peas kantavate mini-voodite nägemisest shoki, kuid itaallased on suurema huumorimeelega rahvas, kes harjunud olema kunstist ümbritsetud.

No aitäh.... Sinu itaallaste kirjelduse eest olen valmis sulle need "mini-voodid" andestama.

Vassilissa, ma ootan kannatamatult, millal sa kutsud mind oma kooli õppejõuks - tund sellest, kuidas tänu aksessuaari mahlasele nimetusele võib suurendada selle nõudlust turul.


Tänan! Ma olen kindel sinu metoodika edukuses!
  • Koolitused ja kursused «Pulma aksessuaarid ja pulma stilistika»

    +

    Pulma aksessuaarid - need on aktsendid, mis kõige täielikumalt pruudi ja peigmehe olemuse esile toovad. Pulma aksessuaarid - need on aktsendid, mis kõige täielikumalt pruudi ja peigmehe...

    Loe edasi...
  • «Suveniiride disainer või vaimukas kingiidee»

    +

    Sõna suveniir pärineb prantsuse keelsest sõnast "souvenir" ehk "mäletamine". Suveniirid on väikesed kingitused, mis kannavad endas mälestust mõne koha, sündmuse või inimese erilisusest...

    Loe edasi...
  • Koolitused ja kursused «Dekoraatori põhilised tehnikad»

    +

    Sise- ja välispindade dekoreerimise kursused pakuvad praktilist tutvumist tehnikate ja tehnoloogiatega, mis on vajalikud interjööride kujundamisel. Antud kursused on mõeldud...

    Loe edasi...
  • Koolitused ja kursused «Siidimaal või batik»

    +

    Siidimaal ehk batika on väga aktuaalne ja moodne suund kangaste töötlemisel. Sõna "batika" hõlmab endas mitte ainult vahaga värvimist, vaid ka jaapani ja hiina siidi...

    Loe edasi...
  • Koolitused ja kursused «Aksessuaaride disain ja stilistika»

    +

    Kogu ajaloo jooksul on ehted ja kostüümid olnud omavahel tihedalt seotud, tehes pidevalt koostööd ning täiendades ja mõjutades teineteist. Rõivaste ja aksessuaaride suhe...

    Loe edasi...
  • «Tekstiilmaterjalid – mida kanname seljas ja millega end ümbritseme»

    +

    Millest valmistatakse materjalid, millega end ümbritseme. Kuidas hinnata ja eristada kvaliteetset ning vastupidavamat. Mis on oluline materjalide hooldamisel...

    Loe edasi...
  • 1

Koolitused ja kursused Tallinnas

Selleks et registreerida ennast jätke oma andmeid ja me võtame Teiega ühendust.
Koolitused ja kursused Tallinnas